FIND KONTAKTPERSONEN
Nedenfor finder du kontaktoplysninger på alle officielle kontaktpersoner i Tuse Fodbold.
BESTYRELSEN
SPONSORUDVALG
SENIORUDVALG
TRANSITIONSUDVALG
BØRNE- & UNGDOMSUDVALG
Formand & Drenge U14 til U19
Claus Olsen
Årgangenes kontaktperson i ungdomsudvalget. Deltager i forældremøder samt medansvarlig for rekruttering, fastholdelse og udvikling af frivillige i årgangene.
Drenge U10 til U13
Lene Munck Vilstrup
Årgangenes kontaktperson i ungdomsudvalget. Deltager i forældremøder samt medansvarlig for rekruttering, fastholdelse og udvikling af frivillige i årgangene.
Drenge U4 til U9
Stefan Falkenberg
Årgangenes kontaktperson i ungdomsudvalget. Deltager i forældremøder samt medansvarlig for rekruttering, fastholdelse og udvikling af frivillige i årgangene.
Piger U14 til U18
Christian Sloth
Årgangenes kontaktperson i ungdomsudvalget. Deltager i forældremøder samt medansvarlig for rekruttering, fastholdelse og udvikling af frivillige i årgangene.
Piger U6 til U12
Anders Juhl
Årgangenes kontaktperson i ungdomsudvalget. Deltager i forældremøder samt medansvarlig for rekruttering, fastholdelse og udvikling af frivillige i årgangene.
SPORTSLIG UDVIKLING I B&U
Ungdomsudviklingstræner - Drenge U14 til U19
Stefan Håkansson
Sportslig ansvarlig for drenge U14 til U19. Medansvarlig for rekruttering, og ansvarlig for udvikling af og sparring med trænernee ud fra klubbens retningslinjer.
Børneudviklingstræner - Drenge U6 til U13
Carsten Ginnerup Jensen
Sportslig ansvarlig for drenge U6 til U13. Medansvarlig for rekruttering, og ansvarlig for udvikling af og sparring med trænernee ud fra klubbens retningslinjer.
Børneudviklingstræner - Piger U6 til U18
Christian Sloth
Sportslig ansvarlig for piger U6 til U18 piger. Medansvarlig for rekruttering, og ansvarlig for udvikling af og sparring med trænernee ud fra klubbens retningslinjer.
Haletudserne - træning
Rasmus Peter Mortensen
Opstart af drenge og piger U4 & U5 - Sportslig planlægning og afvikling af træning
Haletudserne - koordinator
Laura Aviaja Rudkjøbing
Koordinerende og kommunikerende rolle på haletudseholdet - medansvarlig for involvering af forældre på årgangene i rollen som koodinator
Pige opstart (U6 til U8)
Anders Juhl
Opstart af yngste pigeårgange - praktisk koordinator og ansvarlig for planlægning af træning og stævner mv.
TRÆNEROVERSIGT - SENIOR & UNGDOM
Senior |
|||||
Sjællandsserien- Herrer
|
|||||
|
Cheftræner
|
Martin Jungsgaard
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Lasse Sømmergaard
|
|
|
|
|
Holdleder
|
Peter Madsen
|
|
|
|
Serie 2- Herrer
|
|||||
|
Cheftræner
|
Per Grenaa Sørensen
|
|
|
|
|
Holdleder
|
Bjarne Johansen
|
|
|
|
Serie 4B- Herrer
|
|||||
|
Træner
|
Jesper Lorentsen
|
|
|
|
|
Holdleder
|
Kasper Gettermann
|
|
|
|
|
Cheftræner
|
Jannik Stæhr
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Christian Nielsen
|
|
|
|
|
Kampklar assistent
|
Marie Hansen
|
|
|
|
M+32 |
|||||
Oldboys- Herrer
|
|||||
|
Holdleder
|
Nicklas Høstrup Holbek
|
|
|
|
M+45 |
|||||
|
Holdleder
|
Jens Vestergaard
|
|
|
|
U19 |
|||||
|
Cheftræner
|
Jesper Larsen
|
|
|
|
|
Træner
|
Thomas Egholm Larsen
|
|
|
|
|
Holdleder
|
Carsten Thesbjerg Christensen
|
|
|
|
U18 |
|||||
U18 piger (2006 & 2007)- Kvinder
|
|||||
|
Teamleder
|
Christian Tim Hvid
|
|
|
|
|
Teamleder
|
Anders Lundberg
|
|
|
|
|
Teamleder
|
Christian Sloth
|
|
|
|
|
Teamleder
|
Bettina Lehmann Eriksen
|
|
|
|
U17 |
|||||
|
Cheftræner
|
Mogens Bryde Larsen
|
|
|
|
|
Træner
|
Thomas Arnø
|
|
|
|
|
Holdleder
|
Lone Madsen
|
|
|
|
|
Holdleder
|
Carsten Nielsen
|
|
|
|
|
Træner
|
Joachim Dharmapalan Bjørntoft
|
|
|
|
U16 |
|||||
|
Cheftræner
|
Henrik Jensen
|
|
|
|
|
Træner
|
Lars Jørnels
|
|
|
|
|
Træner
|
Niels Vittrup Jensen
|
|
|
|
|
Træner
|
Benjamin Pajesø
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Dennis Heine Christensen
|
|
|
|
|
Holdleder
|
Christian Larsen
|
|
|
|
|
Holdleder
|
Sanne Lim
|
|
|
|
|
Træner
|
Anders Lundberg
|
|
|
|
|
Træner
|
Christian Sloth
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Per Lykke Nielsen
|
|
|
|
|
Holdleder
|
Bettina Lehmann Eriksen
|
|
|
|
|
Holdleder
|
Gitte Quaade
|
|
|
|
U15 |
|||||
Drenge 2009- Herrer
|
|||||
|
Holdleder
|
Rasmus Peter Mortensen
|
|
|
|
U14 |
|||||
|
Cheftræner
|
Carsten Jacobsen
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Kim Vesterdal
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Søren Skjøtt Jensen
|
|
|
|
|
Holdleder
|
Jacob Fredslund
|
|
|
|
|
Træner
|
Martin Stanislaw Nielsen
|
|
|
|
|
Træner
|
Jacob Søren Mundt
|
|
|
|
|
Træner
|
Stine Larsen
|
|
|
|
|
Træner
|
Jan Haulund Kristensen
|
|
|
|
|
Holdleder
|
Trine Søndergaard Jensen
|
|
|
|
U13 |
|||||
|
Cheftræner
|
Stefan Håkansson
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Mads Vilken Kruse
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Asger K. B. Madsen
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Torben Nørskov Pedersen
|
|
|
|
|
Holdleder
|
Christina Hardis
|
|
|
|
U12 |
|||||
|
Træner
|
Jesper Hedin Hansen
|
|
|
|
|
Træner
|
Brian Stanislaw Nielsen
|
|
|
|
|
Træner
|
Jann Jensen
|
|
|
|
|
Holdleder
|
Mie Green
|
|
|
|
|
Træner
|
Bo Toftegaard Petersen
|
|
|
|
|
Træner
|
Jacob Aasted
|
|
|
|
|
Træner
|
Mads-Kristian Olsen
|
|
|
|
|
Træner
|
Sanne Basse
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Alberthe Nielsen
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Caroline Faarbech Nørskov
|
|
|
|
|
Holdleder
|
Linda Aasted Pedersen
|
|
|
|
U11 |
|||||
|
Cheftræner
|
Emrah Tuncer
|
|
|
|
|
Træner
|
Daniel Sunke
|
|
|
|
|
Træner
|
Rasmus Peter Mortensen
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Noah Elmeskov
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Christian Holt
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Hjalte Vishart Lykholt
|
|
|
|
|
Holdleder
|
Lene Munck Vilstrup
|
|
|
|
|
Træner
|
Kenneth Elmeskov Christensen
|
|
|
|
|
Træner
|
Nikolas Jurlander
|
|
|
|
|
Træner
|
Oliver Frederiksen
|
|
|
|
|
Træner
|
Louise Solveig Olsen
|
|
|
|
U10 |
|||||
|
Træner
|
Heino Kamstrup
|
|
|
|
|
Træner
|
Jesper Bøje Pedersen
|
|
|
|
|
Træner
|
Kenneth Sørensen
|
|
|
|
|
Træner
|
Mark Helmer-Ejlertsen
|
|
|
|
|
Træner
|
Mattias Thorsteinsson
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Thomas Wagner
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Tobias Olsen
|
|
|
|
|
Målmandstræner
|
Claus Kenneth Lundholt
|
|
|
|
|
Holdleder
|
Line Le Johannessen
|
|
|
|
|
Holdleder
|
Helle Blixt
|
|
|
|
|
Træner
|
Thomas Olsen
|
|
|
|
|
Træner
|
Phillip Lentz
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Stine Eriksen
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Cille Olivia Lundberg
|
|
|
|
|
Holdleder
|
Michele Hedin Hansen
|
|
|
|
U9 |
|||||
|
Træner
|
Henrik Kirkeskov Nielsen
|
|
|
|
|
Træner
|
Martin Røen
|
|
|
|
|
Træner
|
Stefan Falkenberg
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Morten Lefland Bjerre
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Niels Lodskou Sørensen
|
|
|
|
|
Holdleder
|
Maria Vandborg
|
|
|
|
U8 |
|||||
|
Træner
|
Anders Ejgard Petersen
|
|
|
|
|
Træner
|
Dan Andersen
|
|
|
|
|
Træner
|
Kristian Winther
|
|
|
|
|
Træner
|
Laura Aviaja Rudkjøbing
|
|
|
|
|
Træner
|
Nikolaj Wentorf
|
|
|
|
|
Træner
|
Thomas Willumsen
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Mads-Emil Kruse
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Kalle Vesterdal
|
|
|
|
|
Træner
|
Anders Juhl
|
|
|
|
|
Træner
|
Dennis Edelslund
|
|
|
|
|
Træner
|
Jannie Stavnskær Egholm
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Laura Agerlund Sloth
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Anna Gravgaard Weinreich
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Kaya Bremer
|
|
|
|
U7 |
|||||
|
Træner
|
Sebastian Ørting-Vester
|
|
|
|
|
Træner
|
Rasmus Munck
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Johan Jensen
|
|
|
|
|
Holdleder
|
Mie Nymand
|
|
|
|
U6 |
|||||
|
Træner
|
Nikolas Jurlander
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Daniel Lund
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Mikkel Kliver
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Patrick Stenberg Skovshoved
|
|
|
|
|
Holdleder
|
Julie Lykke Døssing
|
|
|
|
U5 |
|||||
|
Træner
|
Rasmus Peter Mortensen
|
|
|
|
|
Holdleder
|
Laura Aviaja Rudkjøbing
|
|
|
|
|
|||||
Tuse IF Fodtennis
|
|||||
|
Træner
|
August Thesbjerg Christensen
|
|
|
|
|
Holdleder
|
Carsten Thesbjerg Christensen
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Mayuran Kanapathipilai
|
|
|
|
Målmænd - Ældste
|
|||||
|
Målmandstræner
|
Christian Tim Hvid
|
|
|
|
|
Teamleder
|
Carsten Ginnerup Jensen
|
|
||
Målmænd - Yngste
|
|||||
|
Teamleder
|
Carsten Ginnerup Jensen
|
|
||
|
Målmandstræner
|
Brian Stanislaw Nielsen
|
|
|
|
|
Målmandstræner
|
Magnus Christoffersen
|
|
|
|
Målmænd - Mellem
|
|||||
|
Teamleder
|
Carsten Ginnerup Jensen
|
|
||
|
Målmandstræner
|
Brian Stanislaw Nielsen
|
|
|
|
|
Målmandstræner
|
Magnus Christoffersen
|
|
|
|
Fredagstræning U10 til U11
|
|||||
|
Træner
|
Christian Sloth
|
|
|
|
|
Træner
|
Rasmus Peter Mortensen
|
|
|
|
|
Træner
|
Carsten Ginnerup Jensen
|
|
||
|
Træner
|
Palle Larsen
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Tobias Nielsen
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Stine Eriksen
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Oskar Agerlund Sloth
|
|
|
|
Fredagstræning U12 til U13 (U14 piger)
|
|||||
|
Træner
|
Carsten Ginnerup Jensen
|
|
||
|
Træner
|
Rasmus Peter Mortensen
|
|
|
|
|
Træner
|
Christian Sloth
|
|
|
|
|
Træner
|
Palle Larsen
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Tobias Nielsen
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Stine Eriksen
|
|
|
|
|
Assistenttræner
|
Oskar Agerlund Sloth
|
|
|